V úterý 16. dubna se v Zahradním domě v Teplicích konal seminář o problematice Aspergerova syndromu (AS). Akci pořádala Asociace pomáhající lidem s autismem Severní Čechy (APLA SČ) za finanční podpora ERA, poštovní spořitelny.

 

Dětí, kterým byl diagnostikován AS,díky osvětě a přesnější diagnostice přibývá, a proto není divu, že sál s kapacitou 150 osob byl plný. K radosti pořadatelů přišli nejen rodiče dětí s AS, ale také lékaři, psychologové, zástupci pedagogicko psychologických poraden a učitelé z běžných mateřských a základních škol, kde se o integraci žáků s AS snaží.

Host básník Pavel Hlušička, uměleckým jménem Mnoháček Zgublačenko, který trpí Aspergerovým syndromem a pořádá mnoho aktivit na podporu osvěty autismu, se představil sám a přispěl do diskuze svým pohledem a zkušenostmi.

Lektorka semináře Mgr. Veronika Šporclová z APLA Praha se během dvou hodin snažila poodhalit svět člověka s AS a naučit posluchače podívat se na svět a myslet jako člověk s AS. Vysvětlila základní poznatky o autismu, vyvrátila mýty a vše doložila přiklady ze své praxe. Nakonec nechala prostor na dotazy a diskuzi.

Pro děti s AS je velice důležitá spolupráce a komunikace mezi rodiči, učiteli, lékaři a všemi dalšími lidmi, kteří s dítětem přijdou do styku. Věříme, že tato akce posunula všechny zúčastněné o krok blíže k vysněnému cíli a děkujeme všem posluchačům, že dětem s AS věnovali jedno jarní slunečné odpoledne a někteří mnohem, mnohem více. 

apla-koncertapla-koncertapla-koncertapla-koncertapla-koncert

Služby pro členy

Přihláška APLA SČ

Zde se můžete stáhnout přihlášku do spolku APLA SČ.
 

Přihláška do APLA v PDF Přihláška v PDF


Přihláška do APLA v DOCPřihláška v DOC