Dovolujeme si Vás pozvat na projekci filmu NORMÁLNÍ AUTISTICKÝ FILM 15.února 16:30 , Speciální ZŠ Pod Parkem Ústí nad Labem

Pozvánka:
SPECIÁLNĚ PEDAGOGICKÉ CENTRUM
při Speciální základní škole, Mateřské škole a Praktické škole
v Ústí nad Labem, Pod Parkem 2788, příspěvková organizace
----------------------------------------------------------------------------------------
Mob. 602894885, e-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dovolujeme si Vás pozvat na projekci filmu

NORMÁLNÍ AUTISTICKÝ FILM

15.února 16:30 , Speciální ZŠ Pod Parkem Ústí nad Labem

Pět obdivuhodných dětí, jež společnost shodně opatřila nelichotivou nálepkou „autista". Upřímný, přemýšlivý Lukáš má osobitý smysl pro humor, miluje film a píše vlastní scénáře. Klavírní virtuos Denis dokáže zahrát náročné skladby vážné hudby, je nesmírně inteligentní a sečtělý. Malého prince zbožňuje natolik, že se k němu neustále vrací. Majda zase ráda rapuje, a jelikož se ničeho neostýchá, okolní svět ve svých textech obnažuje s odzbrojující přesností. Marjamka dokáže vyprávět dlouhé příběhy v angličtině, její neúnavný bráška Ahmed je zase neobyčejně přátelský. Přední český dokumentarista s unikátním autorským viděním nás však nabádá, abychom fenomén autismu navždy přestali vnímat jako lékařskou diagnózu a pokusili se mu porozumět jako fascinujícímu, byť často jen obtížně rozluštitelnému způsobu myšlení. Neboť kdo má určit, co je normální: žít ve spěchu a přehlížet absurdity modernity, nebo spíš ve světě toužebně hledat řád, ticho a klid?

Projekce filmu proběhne v prostorách Speciální základní školy Pod Parkem – místnost družiny ve spodní budově B.
Vstupné: 50Kč
Rezervace nutná: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kapacita míst omezena max 40 osob.

Projekce filmu je ve spolupráci s APLA Severní Čechy. Po projekci možnost otevřené diskuze nad problematikou dětí s PAS (Aspergerův syndrom). Účast bude pouze pro rodiče dětí s PAS a odbornou veřejnost.

Napište nám

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Služby pro členy

Přihláška APLA SČ

Zde se můžete stáhnout přihlášku do spolku APLA SČ.
 

Přihláška do APLA v PDF Přihláška v PDF


Přihláška do APLA v DOCPřihláška v DOC