Dovolujeme si Vás pozvat na projekci filmu NORMÁLNÍ AUTISTICKÝ FILM 15.února 16:30 , Speciální ZŠ Pod Parkem Ústí nad Labem

Pozvánka:
SPECIÁLNĚ PEDAGOGICKÉ CENTRUM
při Speciální základní škole, Mateřské škole a Praktické škole
v Ústí nad Labem, Pod Parkem 2788, příspěvková organizace
----------------------------------------------------------------------------------------
Mob. 602894885, e-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dovolujeme si Vás pozvat na projekci filmu

NORMÁLNÍ AUTISTICKÝ FILM

15.února 16:30 , Speciální ZŠ Pod Parkem Ústí nad Labem

Pět obdivuhodných dětí, jež společnost shodně opatřila nelichotivou nálepkou „autista". Upřímný, přemýšlivý Lukáš má osobitý smysl pro humor, miluje film a píše vlastní scénáře. Klavírní virtuos Denis dokáže zahrát náročné skladby vážné hudby, je nesmírně inteligentní a sečtělý. Malého prince zbožňuje natolik, že se k němu neustále vrací. Majda zase ráda rapuje, a jelikož se ničeho neostýchá, okolní svět ve svých textech obnažuje s odzbrojující přesností. Marjamka dokáže vyprávět dlouhé příběhy v angličtině, její neúnavný bráška Ahmed je zase neobyčejně přátelský. Přední český dokumentarista s unikátním autorským viděním nás však nabádá, abychom fenomén autismu navždy přestali vnímat jako lékařskou diagnózu a pokusili se mu porozumět jako fascinujícímu, byť často jen obtížně rozluštitelnému způsobu myšlení. Neboť kdo má určit, co je normální: žít ve spěchu a přehlížet absurdity modernity, nebo spíš ve světě toužebně hledat řád, ticho a klid?

Projekce filmu proběhne v prostorách Speciální základní školy Pod Parkem – místnost družiny ve spodní budově B.
Vstupné: 50Kč
Rezervace nutná: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kapacita míst omezena max 40 osob.

Projekce filmu je ve spolupráci s APLA Severní Čechy. Po projekci možnost otevřené diskuze nad problematikou dětí s PAS (Aspergerův syndrom). Účast bude pouze pro rodiče dětí s PAS a odbornou veřejnost.

Služby pro členy

Přihláška APLA SČ

Zde se můžete stáhnout přihlášku do spolku APLA SČ.
 

Přihláška do APLA v PDF Přihláška v PDF


Přihláška do APLA v DOCPřihláška v DOC